Monopoli Sigorta Kimdir ?

Monopoli Sigorta Kimdir ?

Monopoli Sigorta Aracılık Hizmetleri, 2000 yılı Ocak ayında Life Group adı altında kurulmuştur. Life Group, Demir Hayat'ın acentesi olarak faaliyetlerine başlamış, aynı sene içerisinde şirketin acenteler birinciliği unvanını ve hayat sigortacılığı pazarında 7.lik unvanını elde etmiştir. Şirket, 2001 yılı Mayıs ayı itibariyle de Ankara Hayat'ın acenteliğini alarak üç yıl boyunca şirketin birincilik unvanını elde etmiştir. 2005 Mart ayına kadar sadece hayat sigortacılığı branşında faaliyet gösteren Life Group, Avrupa'nın en büyük sigorta şirketi olan Aviva Sigorta'nın (bugünkü adı ile Unico Sigorta) acenteliğini alarak hayat dışı branşlarda da faaliyet göstermeye başlamıştır.

 

"Fark yaratma" sloganıyla yola çıkan şirketin kurucu ortakları Erol Esentürk ve İzzet Bonofiyel, patenti ve fikir hakkı kendilerine ait olan, tek poliçeden esinlenerek isimlendirilen “MonoPoliÇe” adlı ürünü hayata geçirmeyi başarmışlardır. O tarih itibariyle şirketin adı da MonoPoli Sigorta olarak değiştirilmiştir. Şirketin bugüne kadar gerçekleştirdiği hızlı büyüme, MonoPoliÇe ürününün sigorta sektöründe ihtiyaç duyulan bir eksikliği tamamladığının kanıtıdır.

 

MonoPoli Sigorta, MonoPoliÇe ürünü ile 2008 yılı Şubat ayında Endeavor Derneği Türkiye Girişimci Adayı, 2008 yılı Haziran ayında Endeavor Derneği Uluslararası Girişimcileri seçilmiştir. 2016 Mayıs ayı itibariyle Avrupa’nın önde gelen yatırımcıları arasında yer alan EMF Capital Partners ile güçlerini Türkiye'nin en büyük sigorta acentesi olma hedefi ile birleştirmişlerdir.

 

Şirket, elementer branşta Allianz, Anadolu Sigorta, AK Sigota, Axa Sigorta, Doğa Sigorta, Ergo Sigorta, Gulf Sigorta, Quick Sigorta, Orient Sigorta, Groupama Sigorta, Liberty Sigorta, Mapfre Sigorta, Sompo Japan Sigorta, Unico Sigorta, Demir Hayat Sigorta, Chubb Sigorta, Generali Sigorta, Euler Hermes ve HDI Sigorta'nın acenteliklerini yapmaktadır.