İŞ ORTAKLIĞI
Portföyünü ve Gelirini arttırmak isteyen sigorta profesyonellerine özel “iş Ortaklığı”
FAYDALARI
Acente Girişi
HIZLI PORTFÖY GELİŞİMİ
Çapraz satış imkanı sayesinde portföyünüzün gelişmesine katkı sağlar.
MALİYETSİZ ÇALIŞMA MODELİ
Bütün hizmet üretim ve pazarlama satış dağıtım maliyetlerinin Monopoli tarafından karşılanması
ZAMAN
Tüm operasyonun Monopoli'nin uzman ekibi tarafından yönetilmesi.
TAMAMEN HAZIR OFİS VE DONANIM
Kullanıma açık modern ofis ve ekipmanlar
UZMAN HASAR YÖNETİMİ
Hasar ekibimizle tüm hasar süreçlerinizin yönetilmesi.
ÇÖZÜM ODAKLI YAKLAŞIM
Alternatif çalışma modelleri ile işletmenize uygun çözümler

SAHİP OLDUĞUM SİGORTA PORTFÖYÜNÜN DEĞERİNİ ÜCRETSİZ ÖĞRENMEK İSTİYORUM

HEMEN FORMU DOLDUR
 • SON 12 AYA AİT GELİRLERE İLİŞKİN VERİLER

  BRANŞ BAZINDA ÜRETİM YAZILAN NET PRİM NET PRİME İSABET EDEN KOMİSYON
  TRAFİK
  SAĞLIK
  KASKO
  DASK
  İŞYERİ
  KONUT
  FERDİ KAZA
  TEKNE
  İNŞAAT
  NAKLİYAT
  MK
  DİĞER
 • SON 12 AYA AİT GELİRLERE İLİŞKİN VERİLER

  TOPLAM PERSONEL SAYISI
  TOPLAM AYLIK PERSONEL NET ÜCRET ÖDEMELERİ
  DİĞER AYLIK GENEL GİDERLER

"Her profesyonel işini yürütürken engellerle karşılaşabilir. Ortak akıl, engellerin çözümünü bulmayı kolaylaştırabilir. Size uygun çözümü üretebilmemiz için sizi dinlemek isteriz. Hakkınızda ne kadar çok bilgi sahibi olursak, yardım etme şansımız o oranda artacaktır."

Inhouse ortaklık modeli; sigortacılık faaliyetlerinde ciddi bir operasyonel yük olan tekliflerin oluşturulması, poliçelerin tanzim edilmesi, müşteriye ulaştırılması ve hasar süreçlerinin yönetilmesi gibi birçok uzmanlık gerektiren konuların Monopoli çatısı altında profesyonel bir ekiple yönetilmesini sağlar. Böylelikle inhouse iş ortağımızın tamamen satışa odaklanarak portföy büyüklüğünü artırmasına yardımcı olur.
Bunun yanı sıra personel, tedarik, kargo, kırtasiye, kuruluş & örgütlenme ve işyeri giderleri gibi bütün işletme maliyetlerini ortadan kaldırarak yüksek oranda gelir elde etme imkanı yaratır
Portföy satın alma modeli; Acenteliğinize ait portföy mülkiyet hakkının portföy büyüklüğü, müşteri adedi, branş dağılımı, hasar prim ve yenileme oranı gibi KPI'lara bağlı olarak satın alınmasıdır.
Monopoli Sigorta Kimdir ?

Monopoli Sigorta Aracılık Hizmetleri, 2000 yılı Ocak ayında Life Group adı altında kurulmuştur.
Life Group, Demir Hayat' ın acentesi olarak faaliyetlerine başlamış, o sene şirketin acenteler birinciliği ünvanını aynı zamanda da Türkiye' de hayat sigortacılığı branşında 7.lik ünvanını elde etmiştir.
Şirket, 2001 yılı Mayıs ayı itibariyle de Ankara Hayat'ın acenteliğini almıştır. 2001-2002-2003 yıllarında Ankara Hayat acenteleri arasında acenteler birinciliği ünvanını elde etmiştir.
2004 yılına kadar sadece hayat sigortacılığı branşında faaliyet gösteren Life Group, 2005 yılı Mart ayı itibariyle Avrupa' nın en büyük Sigorta Şirketi olan Unico Sigorta' nın acenteliğini almıştır.
"Fark yaratma" sloganıyla yola çıkan şirketin kurucu ortakları Erol Esentürk ve İzzet Bonofiyel; Patenti ve fikir hakkı kendilerine ait olan, tek poliçeden esinlenerek isimlendirilen "MonoPoli" adlı sistemi hayata geçirmeyi başarmışlardır. O tarih itibariyle şirketin adı da MonoPoli Sigorta olarak değiştirilmiştir.
Şirketin bugüne kadar gerçekleştirdiği hızlı büyüme, MonoPoli Sisteminin sigorta sektöründe ihtiyaç duyulan bir eksikliği tamamlıyor olduğunun kanıtıdır.
MonoPoli Sigorta, MonoPoli Sistemiyle 2008 yılı Şubat ayında Endeavor Derneği Türkiye Girişimci Adayı, 2008 yılı Haziran ayında Endeavor Derneği Uluslararası Girişimcileri seçilmişlerdir.
Şirket, elementer branşda Allianz, Anadolu Sigorta, Axa Sigorta, Doğa Sigorta, Ergo Sigorta, Gulf Sigorta, Quick Sigorta, Orient Sigorta, Groupama Sigorta, Liberty Sigorta, Mapfre Sigorta, Sompo Japan Sigorta, Unico Sigorta, Demir Hayat Sigorta, Chubb Sigorta ve Generali Sigorta'nın acenteliklerini yapmaktadır.
MonoPoli Sigorta, her dönemde hedeflerini büyüterek gerçekleştirmesini bilmiş ve sektörün ileri gelen acenteler arasında olmayı hedef edinmiştir.
Acente, 31.12.2011 itibariyle Unico Sigorta' nın prim üretimi açısından 1. acentesi durumundadır.
Ayrıca hasar anında verilen titiz ve müşteri odaklı hizmet, bünyesinde bulunan 4000' in üzerinde müşterisini memnun etmeyi prensip edindiğinin ispatıdır.

Yabancı Ortaklık

EMF Capital Partners finansal sektörlere odaklanmış özel sermaye fonu olup yatırımcıları arasında Avrupa Birliği Kalkınma Bankası (EBRD) , Hollanda Kalkınma Bankası (FMO), Almanya Kalkınma Bankası (DEG) ve Almanya'nın sigorta devi GOTHAER bulunmaktadır. EMF Capital Partners Londra merkezli olup; Türkiye, Rusya ve Ukrayna başta olmak üzere Arnavutluk, Azerbaycan, Gürcistan ve Sırbistan gibi sigortacılık faaliyetlerinin gelişmekte olduğu doğu avrupa ülkerinde yatırımlarına devam etmektedir.

Vizyon

Monopoli Sigorta'nın vizyonu güvenilir ve kaliteli hizmeti ile Türkiye'nin en çok tercih edilen sigorta acentesi olmak.

Misyon

Lokomotif ürünü MonoPoliÇe ve sunmuş olduğu alternatif iş modelleri ile sigortacılık sektöründe farkındalık yaratarak, müşterilerine güvenilir, kaliteli, rekabetçi çözümler sunmak..

İLETİŞİM
İş Ortaklık Sistemi ile ilgili tüm soru ve talepleriniz için profesyonellerimizle görüşün.